Kredyty Hipoteczne

Kredyty Hipoteczne

Kredyt hipoteczny, inaczej kredyt mieszkaniowy, to najczęściej wybierane rozwiązanie finansowe w przypadku chęci posiadania własnego lokum.
Kredyt hipoteczny jest kredytem udzielanym na określony cel, a zabezpieczeniem takiego kredytu jest w każdym przypadku nieruchomość.

Podstawowe cele kredytu hipotecznego to:
– zakup nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym
– zakup nieruchomości mieszkalnej w budowie
– budowa domu zarówno z deweloperem, jak i systemem gospodarczym
– zakup działki budowlanej
– wykończenie, przebudowa, rozbudowa,  remont i modernizacja nieruchomości
– przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w prawo odrębnej własności lokalu

Innym rodzajem kredytu hipotecznego jest pożyczka hipoteczna. Zabezpieczeniem dla pożyczki hipotecznej jest w każdym przypadku nieruchomość, ale udzielana jest ona na cel dowolny.
W ramach kredytu hipotecznego mogą Państwo zrefinansować aktualnie posiadany kredyt tzn przenieść swój kredyt do innego banku, który na dany moment proponuje korzystniejsze warunki cenowe. Jest to procedura częsta i pozwalająca kredytobiorcom na znaczne oszczędności. Wiele banków proponuje rozwiązania łączone tzn w ramach refinansowania kredytu pod pewnymi warunkami można spłacić inne zobowiązania takie jak kredyty gotówkowe, karty kredytowe, limity w kontach itp. oraz dobrać środki na cel dowolny. Kredyt refinansowy pozwala również na odzyskanie własnych nakładów poniesionych na zakup, wykończenie lub remont nieruchomości.
Kolejnym rodzajem kredytu hipotecznego jest kredyt konsolidacyjny pod zastaw nieruchomości. Kredyt konsolidacyjny pozwala na zamianę kilku rat w jedną niższą ratę.

Doradcy kredytowi Mieszkajnajtaniej.pl są obecni w trakcie całej procedury przyznawania Państwu kredytu. Współpraca rozpoczyna się od pierwszego spotkania, w trakcie którego precyzują Państwo swoje oczekiwania, a kończy sfinalizowaniem umowy z bankiem. Nasi doradcy pomogą Państwu w:
– wyborze najkorzystniejszej oferty kredytowej, dopasowanej indywidualnie do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości
– załatwieniu wszystkich formalności, wypełnieniu z Państwem dokumentów bankowych
– skompletowaniu w imieniu Państwa wymaganej przez banki dokumentacji
– dostarczeniu w imieniu Państwa wymaganej dokumentacji do banków

Dokładamy starań, aby cały proces kredytowy przebiegał  szybko i sprawnie. Na życzenie pomagamy Państwu także po sfinalizowaniu umowy z bankiem służąc radą i pomocą.